Atgal
Titulinis
Plieninės čerpės
SARA

SARA - estetika ir tradicinis dizainas

Viena iš žinomiausių plieninių čerpių dangų rinkoje. Daug kartų apdovanota: už aukštą kokybę, estetiką ir tradicinį dizainą, primenantį keramikinę dangą. Ypač vertinama rangovų ir klientų už: eleganciją, lengvą montavimą ir ypatingą ilgaamžiškumą (iki 30 metų garantija).


Plieninė čerpė SARA puikiai susilieja su aplinkinę architektūrą, todėl pateisina pasitikėjimą naudojant ją tiek naujuose, tiek renovuojamuose ir istoriniuose pastatuose, suteikdama jiems savitą ir nepakartojamą išvaizdą.


Konkrečius plieninių čerpių dangos privalumus pabrėžia plieninė lietaus nuvedimo sistemą FLAMINGO.   
Bendras plotis 1180 mm
Dengiamas plotis 1100 mm
Modulio ilgis 350 arba 400mm
Aukštis 43 mm
Profilio aukštis 20 mm
Skardos storis 0,5 mm
Lakštų ilgis 1155-6505 mm
Spalvų paletė 41 spalva

Skardos ir cinkuotų arba organine danga dengtų gaminių bendrosios transportavimo ir sandėliavimo sąlygos

Atsiimant prekes reikia patikrinti ar faktiškai pristatytos prekės atitinka specifikaciją. Pristatytas prekes reikia atidžiai apžiūrėti, o trūkumų ir/ar matomų pažeidimų nustatymo atvejais - tiksliai aprašyti trūkumus priėmimo-perdavimo protokole bei patvirtinti vežėjo parašu.

 

Transportavimas

Jeigu prekės yra atsiimamos nuosava transporto priemone, tokia transporto priemonė turi būti su atvira, užsakytų lakštų ilgiui pritaikyta platforma, ant kurios galima laisvai pakrauti ir iškrauti prekes - t.y. lakštai neturi išsikišti už transporto priemonės krašto. Tinkamas skardos pakuočių tvirtinimas pervežimo metu padės išvengti dažų sluoksnio pažeidimų.

Skardą reikia pilnai apsaugoti nuo drėgmės poveikio!

Prekes geriausia iškrauti gamintojo pakuotėse, naudojant mechanines priemones. Iškrovimui rekomenduojama naudoti diržus arba šakinius krautuvus su atitinkamai nustatytu atstumu tarp šakių, kurios turi būti apsaugotos nuo galimo skardos paviršiaus sugadinimo (įbrėžimų, įlenkimų ar perlaužimų).

Iškrovimą rankiniu būdu turi atlikti atitinkamas asmenų skaičius, t.y. iškraunant ilgus lakštus (apie 6 m ilgio) turi dalyvauti 6 žmonės - po 3 iš abiejų pusių. Ypatingai reikia vengti vieno skardos lakšto traukimo per kitą, šoninių kraštinių užlenkimų ir lakštų ištempimo. Ilgi lakštai turi būti laikomi vertikaliai ir prilaikomi kas 3 m. Dėl skardos deformacijų iškrovimo ir pernešimo metu, kyla sunkumai montavimo metu.

 

Sandėliavimas

Cinkuotos skardos tepimas ir pasyvavimas užtikrina apsaugą nuo "baltos" korozijos tiktai pervežimo metu. Paketuose ir ritiniuose sandėliuojama skarda neturi būti laikoma išorėje arba drėgnose patalpose, kuriose yra dideli temperatūros svyravimai. Cinko ir cinko-aliuminio dangos, ypač dar nepaveiktos atmosferos sąlygų, t.y. be apsauginės zonos, yra labai jautrios vandens kondensatui, kuris gali susidaryti dėl ribotos oro cirkuliacijos (viena ant kitos sukrautų plokščių atveju). Ypatingai atsargiai reikia elgtis iškraunant gaminius žiemą ir patalpinant juos apšildomame sandėlyje. Dėl didelio temperatūrų skirtumo poveikio tarp lakštų pradeda kauptis vanduo.

Pervežimo arba sandėliavimo metu sudrėkę lakštai pirmiausia turi būti išdžiovinti, o tada sudėti atskiriant tarpikliais, užtikrinančiais laisvą oro cirkuliaciją. Išdžiovintus cinkuotos (aliuminio-cinko) skardos lakštus, juos reikia apžiūrėti ir padengti apsauginiu alyvos sluoksniu.

Ilgam sandėliavimui skirtus skardos lakštus reikia apžiūrėti, tada padengti mašininės alyvos sluoksniu (skirta cinkuotai ir aliuminio-cinko skardai), o visų pirma - apsaugoti nuo drėgmės (skirta visų rūšių skardai).

Skardos negalima sandėliuoti šalia trąšų, rūgščių, šarmų ir t.t., o taip pat kitoje agresyvioje aplinkoje.

Nesilaikant šių taisyklių santykinai greitai prasideda cinko korozija (cinkuotų ir aliuminio-cinko skardų atveju tai gali būti tik kelios dienos) - t.y. ant cinkuotos skardos susidaro baltas, netvirtas sluoksnis, nesudarantis apsaugos nuo korozijos, o ant aliuminio-cinko skardos - juodos dėmės.

Trumpalaikio skardos ir gaminių sandėliavimo išorėje atveju (atliekant montavimo darbus), reikia užtikrinti pakuočių pasvirimą, užtikrinantį vandens nutekėjimą. Pakuotes reikia apsaugoti nuo kritulių, užtikrinant laisvą oro cirkuliaciją. Reikia kontroliuoti drėgmės lygį.

Pakuotes rekomenduojama sandėliuoti sudėjus vienu sluoksniu. Pakuočių ir ritinių atstumas nuo pagrindo paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 20 cm.

Dengtos plokštės gamintojo pakuotėse neturėtų būti sandėliuojamos ilgiau nei tris savaites nuo pagaminimo datos. Pasibaigus šiam laikui, pakuotes reikia perpjauti, o lakštus atskirti tarpikliais, užtikrinančiais laisvą oro cirkuliaciją. Sandėliavimo trukmė, kurią apima suteikta garantija, siekia ne daugiau kaip tris mėnesius nuo pagaminimo datos.

Apsauginės plėvelės yra naudojamos papildomai dengtų skardos lakštų apsaugai nuo mechaninių pažeidimų. Apsauginės plėvelės panaudojimas neatleidžia nuo prievolės tinkamai apsaugoti skardos lakštus sandėliavimo bei naudojimo metu. Apsaugine plėvele padengtus skardos lakštus ir dirbinius veikiant saulės spinduliais ir drėgme gali būti pažeistas dažų sluoksnis. Plėvelę nuo paruoštų elementų rekomenduojama nuiminėti palaipsniui - vieną elementą po kito, prieš pat sienos ar stogo elementų tvirtinimą prie pastato. Plėvelės nuėmimas nuo skardos paviršiaus turi būti atliekamas ne žemesnėje nei 5°C temperatūroje. Žiemą rekomenduojama pašildyti skardą su plėvele arba pačią plėvelę.

 

Pjovimas ir montavimas

Skardos pjovimui reikia naudoti mechanines žirkles arba elektrinį įrankį su sukama galvute. Baigus montavimą skardos lakštų paviršių reikia švariai nuvalyti, kad neliktų jokių nešvarumų (ypač metalo likučių), kurie galėtų pažeisti dažų ar cinko sluoksnį (įbrėžimai, rūdys, perforacija ir t.t.). Paviršiaus pažeidimo atveju reikia kuo greičiau atlikti (taškinį) dažymą pirminę skardos spalvą atitinkančiais dažais. Šlifavimo įrankių naudojimo atvejais pretenzijos nepriimamos. Dengtos skardos naudojimo darbinė temperatūra - ne mažiau nei 15°C.

PASTABA: pretenzijos dėl drėgmės ar mechaninių pažeidimų sugadintų skardos lakštų paviršių nepriimamos. Planuojate išorinius savo namo ar pastato remonto darbus? Pasitarkite